Projekt remontu elewacji kamienic na Pradze PółnocKategoria: Projekty indywidualne

Klient: ZGN Praga Północ
Adres realizacji: ul. Bródnowska
Rozpoczęcie - zakonczenie: 09/06/2014 - 28/11/2014
Powierzchnia: 0 m²

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Praga Północ m.st. Warszawy z siedzibą w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 23 powierzył nam przygotowanie projektu remontu balkonów budynku wielkorodzinnego i przynależnej do niego oficyny. Wybudowany ok 1935r. kompleks mieszkaniowy znajduje się przy ul. Bródnowskiej 2 na warszawskiej Pradze i podlega ochronie konserwatora zabytków.
Nasze biuro projektowe opracowało projekt budowlanych remontu balkonów na elewacji obu budynków. W zakres projektu wchodziło inwentaryzacja i analiza istniejącego stanu technicznego balkonów, zaprojektowanie nowych płyt żelbetowych i obróbek blacharskich, dobór technologii mocowania balustrad oraz wykonanie projektu konstrukcyjnego. Wykonaliśmy również dokładny projekt odtworzenia wszystkich balustrad z historycznymi detalami kwietników, dostosowując je do obecnych norm budowlanych.
Do otrzymania pozwolenia na budowę niezbędne było uzyskanie uzgodnień projektu z Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Zatwierdzony projekt pozwolił na ostateczne otrzymanie pozwolenia na budowę.

Nasze Realizacje